Blog

Kdo jsou vnitřní děti? Jsou to vaše vnitřní hlasy, jež nesou pocity, které jste nemohli jako děti vyjádřit. Nesou váš strach, hněv, stud a zoufalství. Nesou také vaše nadšení, radost, štěstí a lásku. Cathryn L. Taylor

Jak se vyznat v protichůdných pocitech a myšlenkách? Co dělat, když uvnitř nás křičí několik hlasů zároveň? Máme chuť pustit se do práce a zároveň někde v jiném koutu naší bytosti vnímáme touhu prostě jen být a aspoň na chvíli nic nemuset. Už dlouhou toužíme po novém partnerovi a zároveň přicházejí myšlenky, zda jsme ochotné mu v našem životě...

Mít se rád. Přijímat se. Sebeláska. Jak na to? Kde začít? Mít se rád je nejpodstatnějším základem, od kterého se odvíjí celý seberozvoj. Ať se jedná o změnu vzorců chování, podporu našich talentů nebo vyřešení našich psychických a emocionálních zranění. Je to báze pro pocit štěstí, pro to, abychom dobře vycházeli s druhými, pro vykonávání...

Nejen podle čínské kosmologie Feng Shui, ale i podle dalších tradičních astrologických směrů rokem 2019 ukončujeme dvanáctiletý cyklus (někteří mluví o ukončení desetiletí). Co to pro nás znamená?

Ve třetím díle připojuji konkrétní tipy, které vám mohou pomoci přijmout téma smrti, ať už cítíte, že jste natolik ovládáni pocitem strachu ze smrti, že vám to nepříjemně komplikuje život anebo cítíte, že se potřebujete vyrovnat přímo se smrtí blízkého. Zmíním také častokrát opomíjené téma nenarozených dětí.

V čem pro mě byla přínosem smrt dvou blízkých osob? Jaký si přejete pohřeb - další cvičení pro přijetí tématu smrti. Jak o smrti komunikovat s dětmi?

Proč je smrt tak obrovské tabu? Proč nechceme mluvit o tom, jak si přejeme zemřít nebo o tom, jaký pohřeb bychom si přáli? Proč se bojíme za plného života mluvit o těchto otázkách s našimi blízkými? Proč si myslíme, že je nevhodné, aby se pohřbů účastnily děti? Před čím si myslíme, že je chráníme?

Nevěnovat pozornost tomu, co se děje uvnitř nás, můžeme krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska se to příliš nevyplácí. Přicházíme o možnost růst, být v kontaktu sami se sebou na hlubší úrovni, dozvědět se o nás něco nového, otevřít se intuici a v konečném důsledku podpořit své psychické i fyzické zdraví.

Říkat dítěti "Neboj se!" nejenže vůbec nepomáhá, ale je to vůči němu také velice necitlivé. Jako bychom říkali "To, co cítí tvoje tělo, není pravda/není to důležité/není to normální/je to nepřijatelné, a pokud to děláme často, připravujeme půdu pro nízkou sebedůvěru dítěte, ztrátu napojení na vnitřní hlas, na jeho instinkty.

Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh "Jak jsem se zbavila strachu z ježdění na koni". Odhodlala jsem se podělit o své zážitky na popud a za následné podpory mé dlouholeté kamarádky a zároveň mé terapeutky Lindy Malenovské. Třeba to někoho z vás inspiruje...

Chci dostávat upozornění

na nové články

* vyplněním tohoto formuláře berete na vědomí Zásady zpracování osobních údajů a souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na odkaz v každém e-mailu.