Dítě v nás

jak emoce z dětství ovlivňují naše současné vztahy s dětmi a co s tím

prožitkový seminář

sobota 2. 11. 2019, 9.00 - 13.00h Rodinné a komunitní centrum Paleček, Praha 3

  • Proč mě určité chování dítěte stále dokola vytáčí?
  • Proč mě děti neposlouchají a zlobí?
  • Proč neumím pomoci vlastnímu dítěti?

Emoce hrají v našich životech významnou roli. Stojí v pozadí každého našeho jednání a odkazují na naše základní potřeby.

Když věnujeme péči a pozornost naší emocionální stránce, "dítěti v nás", zlepšuje se vztah s našimi vlastními dětmi, snadněji se řeší konflikty a výzvy v rodičovství a mizí nejen naše problémy, ale i nejrůznější problémy našich dětí.

Vysvětlíme si, jak naše nevyřešené vzpomínky z dětství (vědomé i nevědomé) přímo ovlivňují vztahy s našimi dětmi a vyzkoušíme si jednoduchou techniku, jak naše vnitřní dítě opečovat a být sám sobě tím nejlepším rodičem.

Vstupné: 400,- www.rcpalecek.cz (podpora MČ Praha 3 a MPSV)

Registrace předem nutná na kurzyprorodice@rcpalecek.cz

Po přednášce bude možné zakoupit knihu a audioknihu AHA rodičovství a AHA rodičovství - Sourozenci.

Linda Malenovská

  • 2 děti, David (13), Sára (10)
  • lektorka přednášek a seminářů v oblasti emoční inteligence
  • 7 let praxe jako akreditovaný terapeut metody Cesta, výcvik Vědomý kouč
  • iniciátorka a propagátorka projektu AHA rodičovství
  • lektorka ženských tanečních kruhů

www.lindamalenovska.cz

www.aharodicovstvi.cz


Zpětné vazby

Chtěla jsem ti moc poděkovat za přednášku. Pro mě největší AHA moment je dodnes vyzkoušení techniky práce s vnitřním dítětem. V rámci přednášky se objevilo mé 17-náctileté já a já jsem si s ním prošla událost z mého dospívání, o které jsem si nikdy nemyslela, že byla pro mě nějak traumatická. Musím říct, že když jsem pak šla domů, pořád jsem se musela usmívat, ale přitom mi tekly slzy. A poprvé po hrozně dlouhé době jsem uvnitř cítila radost ze života. Ne z nějakého konkrétního důvodu ale prostě, že mě najednou jenom těšilo být. Poslechla jsem vaše rady a dala si večer dlouhou sprchu a nic už neřešila a musím říct, že až doteď mě neopouští skvělá nálada a pocit radosti někde hluboko uvnitř trvá. A navíc, můj největší osobní problém a to, že nedokážu s ostatními mluvit o osobních věcech, jakoby zmizel. Teď se těším, že můžu probrat spoustu věcí se svým manželem a těším se na setkání s kamarády, protože najednou mám chuť si s nimi povídat o tolika věcech. Předtím byla spíše povinnost než něco příjemného. Je to pro mě jako zázrak. Jsem velice racionální člověk a nikdy bych něčemu takovému nevěřila. Něco se u mě změnilo.

Vendula, absolventka semináře Emoce v rodině (červen 2018)

Především jsem si uvědomila, že potlačení emocí není řešení. Vizualizace na vnitřní dítě - úžasná věc! Cítím obrovskou úlevu, klid a vyrovnanost! Děkuji moc za přínosný seminář.

                                                účastnice semináře v MC Pohádka (červen 2019)

Skvěle vedený seminář o přijímání emocí. Velké díky za techniku vnitřního dítěte.          účastnice semináře v MC Pohádka (červen 2019)

Díky, moc poučné a přínosné. Díky za srovnání myšlenek.

                                               účastník semináře v MC Pohádka (červen 2019)