Dítě v nás

Jak emoce z dětství ovlivňují naše současné vztahy s dětmi

prožitková přednáška

čtvrtek 11. 4. 2019, 9.30 - 11.30h v RC Baráček, Vestec u Prahy

  • Proč mě určité chování dítěte stále dokola vytáčí?
  • Proč mě děti neposlouchají a zlobí?
  • Proč neumím pomoci vlastnímu dítěti?

Emoce hrají v našich životech významnou roli. Stojí v pozadí každého našeho jednání a odkazují na naše základní potřeby.

Když věnujeme péči a pozornost naší emocionální stránce, "dítěti v nás", zlepšuje se vztah s našimi vlastními dětmi, snadněji se řeší konflikty a výzvy v rodičovství a mizí nejen naše problémy, ale i nejrůznější problémy našich dětí.

Vysvětlíme si, jak naše nevyřešené vzpomínky z dětství (vědomé i nevědomé) přímo ovlivňují vztahy s našimi dětmi a vyzkoušíme si jednoduchou techniku, jak naše vnitřní dítě opečovat a být sám sobě tím nejlepším rodičem.

Děti tentokrát doporučujeme nechat doma a soustředit se jen na sebe, alespoň jednou.

Vstupné: 150,-

Registrace nutná nejpozději do úterý (nebo do zaplnění kapacity) na emailu rcbaracek@gmail.com.

Po přednášce bude možné zakoupit knihu a audioknihu AHA rodičovství a AHA rodičovství - Sourozenci.

Linda Malenovská

  • 2 děti, David (12), Sára (9)
  • lektorka přednášek a seminářů na téma práce s emocemi
  • 7 let praxe jako akreditovaný terapeut metody Cesta, výcvik Vědomý kouč
  • iniciátorka a propagátorka projektu AHA rodičovství
  • lektorka ženských kruhů s tancem

www.lindamalenovska.cz

www.aharodicovstvi.cz


Zpětná vazba od účastnice přednášky

Chtěla jsem ti moc poděkovat za přednášku. Pro mě největší AHA moment je dodnes vyzkoušení techniky práce s vnitřním dítětem. V rámci přednášky se objevilo mé 17-náctileté já a já jsem si s ním prošla událost z mého dospívání, o které jsem si nikdy nemyslela, že byla pro mě nějak traumatická. Musím říct, že když jsem pak šla domů, pořád jsem se musela usmívat, ale přitom mi tekly slzy. A poprvé po hrozně dlouhé době jsem uvnitř cítila radost ze života. Ne z nějakého konkrétního důvodu ale prostě, že mě najednou jenom těšilo být. Poslechla jsem vaše rady a dala si večer dlouhou sprchu a nic už neřešila a musím říct, že až doteď mě neopouští skvělá nálada a pocit radosti někde hluboko uvnitř trvá. A navíc, můj největší osobní problém a to, že nedokážu s ostatními mluvit o osobních věcech, jakoby zmizel. Teď se těším, že můžu probrat spoustu věcí se svým manželem a těším se na setkání s kamarády, protože najednou mám chuť si s nimi povídat o tolika věcech. Předtím byla spíše povinnost než něco příjemného. Je to pro mě jako zázrak. Jsem velice racionální člověk a nikdy bych něčemu takovému nevěřila. Něco se u mě změnilo.

Vendula, absolventka semináře Emoce v rodině (červen 2018)

Seminář předčil má očekávání. Při příchodu na seminář jsem si myslela, že toho vím dost a jen si ujasním myšlenky. Bylo velmi milým překvapením záběr a hloubka semináře a jeho komplexnost. Na závěr neuvěřitelný zážitek "z ochutnávky" :-) Díky za vás! 

                                                                                      Tereza, seminář Dítě v nás