Nejdůležitější kouzlo manifestace

19.10.2017

Hledali jsme kdysi nový dům. Náš rozpočet byl o několik milionů nižší než obvyklá cena rodinného domku v naší lokalitě. Přesto jsme ho našli. Na místě, kde bychom to v žádném případě nečekali a které předčilo naše nejdivočejší sny a představy. Za cenu, za kterou se za celé dva roky, co jsme hledali, žádný dům našeho gusta v lokalitě nevyskytoval. Splnil 90 % toho, co jsme si představovali. A ještě jsme kolem něj celých 8 let chodili na procházky. O tom ale více někdy jindy...

S klienty, přítelkyněmi nebo rodinou občas narazíme na téma manifestace - "zhmotňování." Je to moje oblíbené téma. Fascinuje mě.

Jak to udělat, abychom si přitáhli to, co nás bude naplňovat a co bude opravdu "naše?"

Nejčastější otázky a pochybnosti, které slýchám:

 • Já nevím, jak si mám můj záměr nadefinovat, jak moc podrobně? (zmatek)
 • Co když na něco zapomenu nebo něco vynechám (a přitáhnu si to, co nechci!)? (úzkost)
 • Mám chtít to nebo ono? Nemůžu se rozhodnout! (zmatek, strach)

Vždycky mi poskočí srdce a nadšeně se pustím do diskuze. 😊 Přijde mi zvláštní, že se napsalo tolik knih a stále v tom tápeme. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že je to v podstatě nesmírně jednoduché. Je to o jedné hlavní zásadě, která je nejpřirozenější, zadarmo, a pokud pochopíte, o čem to opravdu je, pak je navíc ještě zábavná.

Jak tedy uskutečnit naše záměry, a to co nejsnadněji?

Zejména poslední částí otázky se zabývám často a velmi souvisí s podstatou tohoto článku. Mám ráda věci jasné, jednoduché, efektivní a praktické. A už několik let intuitivně vnímám potenciál, že "dělat" věci lze NEJEN dřinou a pílí, ale že je v tom ještě jiný a dost podstatný fígl, který obecně v dnešní době někteří začínáme tušit, někdo s ním experimentuje, někdo ho používal vždy. Ten fígl je navíc velmi starodávný a prostý. Nazývá se ENERGIE.

Kdo umí fyziku, ví, o čem se mluvím a vůbec nemusíme zabíhat do žádné ezoteriky. Je to fakt. Na co se zaměřujeme, to roste, daří se tomu a je to vidět.

A protože EMOCE jsou energie velmi mocná, víte už, kam tím mířím?

STAČÍ CÍTIT, CO CHCEME.

NAŠE PŘÁNÍ PROŽÍVAT V TĚLE.

RADOVAT SE Z NĚJ.

TĚŠIT SE NA NĚJ.

Opravdu. :-)

Pokud toto pochopíte, přestanete se bát, že svůj záměr "nadefinujete" špatně.

 • Můžete si udělat nástěnku, abyste přání měli na očích. Podvědomí nejlépe pracuje s obrazy.
 • Můžete si své přání dopodrobna sepsat. A je jedno jak a na kolik podrobně.
 • Můžete si v průběhu času svůj záměr upravovat, doplňovat, měnit.
 • Udělejte si z toho zábavnou hru, berte to jako dobrodružství, pokus. To je to nejlepší rozpoložení, ze které se dá efektivně a nejsnadněji tvořit.

To, co ale v konečném důsledku přitahuje naši realitu, jsou EMOCE.

Emoce jsou tím magnetem. To znamená radost, nadšení, zápal nebo alespoň zvědavost, kterou v sobě potřebujeme vybudit. Vyjde to? Funguje to? Pro ezoteriky: Jak to ten vesmír/Bůh/energie/vyšší já vymyslí? Jak to tentokrát zařídí?

MINI-MANUÁL

Takhle to dělám já. Pojďme na to:

 1. OBRÁZKY. Udělejte si na váš záměr koláž z obrázků (slavný vision board). Já k tomu připojuji i hesla - slova, která vyjadřují to, co si přeji. Cílem je opět to, že obrázky ve vás mají vyvolat EMOCE, které chcete zažívat v souvislosti s vaším záměrem.
 2. NA OČI. Dejte si nástěnku tam, kam se díváte často, kolem čeho chodíte často, na PC plochu, na mobil, do ložnice naproti posteli apod.
 3. ZASTAVIT SE A NALADIT SE. Každý den, ideálně několikrát za den, kdykoli si vzpomenete, se zastavte, nalaďte se na své srdce nebo prostor uprostřed hrudníku (tam většinou vnímáme hlubší vnitřní spojení se sebou). Můžete si vybavit nějaké své oblíbené místo a v duchu se tam přenést. Cílem je uvolnit se, přestat na chvíli dělat to, co děláte a pozitivně se naladit. Neutrální pocit a vnímání sebe sama úplně stačí. Hlavně se do ničeho netlačte. Jakákoli rezistence (odpor) tu bude jen kontraproduktivní. Buďte tak, jak jste. Ciťte to, co právě cítíte a jen to v sobě vše přivítejte.
 4. PROŽÍVAT. A teď jsme u toho - nejdůležitější část manifestace - prociťujte následující otázky: Jak se chci cítit "ve svém přání?" Když si představím, že můj záměr už prožívám, co cítím? Kde v těle to právě teď cítím nejvíce?
 5. KOUPEL. Ne, nemusíte být ve vaně. :-) Mám na mysli pocitovou koupel. Dovolte všem těm pocitům se doslova rozlít v celém těle. Vnímejte všemi smysly. Mějte radost z toho, že cítíte. Těšte se na své přání. Důvěřujte s lehkostí a nechte pro jednou věci plynout. Buďte zvědaví, kdy a jak se váš záměr splní. Udělejte si z toho experiment. Není co ztratit, jen získat.

VIDĚT - CÍTIT - PROŽÍVAT =  kouzlo manifestování.

Dovolte svým emocím radosti, nadšení a štěstí pomoci vám a využijte jejich dar magnetické energie a vnitřního kompasu, který vám přesně řekne, po čem toužíte.

Příklady

 • Jet na vysněnou dovolenou

V duchu se přeneste na místo vaší dovolené a všimněte si, jak to tam vypadá. Hrajte si s tou představou. Pokaždé si můžete představit jiný detail, jiné místo, jinou činnost, kterou tam děláte. Tím se zbavíte časté obavy "Já nevím, co si mám PŘESNĚ představovat, co když něco vynechám?" Ležíte na pláži nebo sedíte na terase svého apartmánu? Chodíte v lese nebo po horách? Nebo jste zrovna přišli z túry a odpočíváte s přáteli v restauraci?

Jaké pocity u toho zažíváte nebo toužíte zažívat nejvíce? Kde v těle je cítíte právě teď? Cítíte vůni místa, kde se právě nacházíte? Vnímejte všemi smysly.

 • Potkat nového partnera

Jak se s ním většinu času chcete cítit? Jaké pocity s ním chcete prožívat? Na co se nejvíce těšíte? Jaký je to pocit s ním být? Jaké pocity si přejete, aby on zažíval s vámi? A jaké to je to cítit? Jaké hodnoty s ním chcete sdílet?

 • Najít novou práci

Jak se v nové práci chcete cítit? Jaké pocity chcete zažívat? Jak se cítíte se svými kolegy? Se svým šéfem? Jaké to je poskytovat vaše služby klientům? Představte si, jakou jsou spokojení a vděční za vaše schopnosti. Jaké to je to cítit? Kde to cítíte v těle? Jak se cítíte ve vašem novém pracovním prostředí?

Nemusíte naciťováním strávit hodiny, není to potřeba a může to být kontraproduktivní. Mysl vám bude utíkat a to poslední, co potřebujete v tomto procesu, je o něco se urputně snažit a tlačit na sebe. Stačí si takto letmo vzpomenout a naladit se párkrát za den. Čím častěji, tím samozřejmě lépe.

ps. příště něco o tom, co dělat když "úplně nevěřím, že se moje přání vyplní"?

Příjemné manifestování!


Chce se naučit, jak podpořit své záměry, 

aby se plnily a byly skutečně vaše?


Chci dostávat

upozornění na nové články

* vyplněním tohoto formuláře berete na vědomí Zásady zpracování osobních údajů a souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na odkaz v každém e-mailu.