Rituál poděkování za uplynulé dvanáctiletí

31.12.2019

Nejen podle čínské kosmologie Feng Shui, ale i podle dalších tradičních astrologických směrů rokem 2019 ukončujeme dvanáctiletý cyklus (někteří mluví o ukončení desetiletí). Co to pro nás znamená? 

Znamená to, že příštím rokem 2020 vstupujeme do nového cyklu 12 let. Rok 2020 je tedy ROKEM PŘÍPRAVY NA NOVÉ ZAČÁTKY. 

Rituály jsou zastavením, mostem pro přechod z jedné fáze do druhé. Pomáhají nám ukončit staré a připravit se na nové. Umožňují nám změnu vnitřně zpracovat všemi částmi naší bytosti - tělesnou, emoční, rozumovou i duchovní. Cítíme se více ukotveni a přítomni v našich tělech a životech. Bezpečný časoprostor rituálu nám dovolí nechat odplavit všechny emoce spojené se změnou. Máme možnost si uvědomit dary a výzvy předchozí etapy, truchlit nad tím, co ztrácíme nebo opouštíme a otevřít se novému. Rituál nám dodá odvahu a rozhodnutí vykročit. 

Nabízím vám zde jednoduché ohlédnutí za uplynulým cyklem, které jsem si sama prošla. 

Pojďme vědomě poděkovat za to, co nám uplynulé dvanáctiletí přineslo a požádat, aby nás definitivně opustilo to, co nám neslouží a co už s sebou nechceme vláčet do dvanáctiletí nového.  Energie vánočních nocí je mocná, tak ji využijte. A nezapomeňte, že to, co a jak si nastavíte v lednu, má potenciál se silně projevit v novém roce a letos i v novém dvanáctiletí.

Rituál poděkování za uplynulé dvanáctiletí

1. Zapalte si svíčku a sedněte si na pár minut někde o samotě a v klidu, vezměte si tužku a papír. Zhluboka dýchejte a zklidněte mysl i tělo.

2. Zamyslete se s jakou energií jste kdysi v roce 2007 vstupovali do uplynulého dvanáctiletého cyklu. 

 • Kým jste byli, co jste dělali, v jaké situaci jste se nacházeli? 

3. Od roku 2008 až po letošní rok se zamyslete postupně nad každým rokem.

 • Co se významného událo? 
 • Jakými výzvami jste prošli? 
 • Co jste se naučili? 
 • Kdo vás inspiroval?

Heslovitě si to zapište. Já mám u každého roku zhruba 3-4 nejvýznamnější události. 

4. Podívejte se na vaše zápisky a zavnímejte je jako celek. 

 • Jakou energii mělo vaše uplynulé dvanáctiletí?
 • Vnímáte v událostech nějaké společné téma?
 • Jaký symbol nebo slovo/obraz by nesla tato etapa ve vašem životě?

5. Poděkujte s pokorou za vše, čím jste prošli. Poděkujte sobě, poděkujte všem, kdo vás podporovali i "školili," poděkujte i silám, ve které věříte (Bůh, Vesmír, Duše, Živly...) a dalším vašim průvodcům. Poděkujte za všechny hmotné i nehmotné dary. 

6. Můžete přidat ohlédnutí za uplynulým rokem 2019. 

 • Co vám udělalo velkou radost? 
 • Jaké výzvy jste museli letos překonat? 
 • Co jste se naučili? 
 • Jaký symbol by nesl tento rok?

Přeji vám ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK a hodně zdraví, vitality, hojnosti a sebelásky. Ať jste obklopeni lidmi, kteří vás milují a podporují, ať září vaše vnitřní světlo a vaše dary a talenty mohou být projeveny. 

S láskou, Linda 

Chci dostávat upozornění
na nové články

* vyplněním tohoto formuláře berete na vědomí Zásady zpracování osobních údajů a souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na odkaz v každém e-mailu.