Už jsme zkusili vše. Máš pro mě radu?

12.02.2023

"Moje dítě má problémy. Máš pro mě nějakou radu?", "Už jsme zkusili vše. Terapii, konstelace, psychologa, psychiatra, dostal prášky, bere už delší dobu i prášky a nelepší se, změnili jsme školu, nic, pořád stejný. Jsme zoufalí."

Úzkosti, vzteky, panické ataky, sebepoškozování, problémy v kolektivu, problémy s příjmem potravy, problémy se sexuální orientací, ... .

Je toho teď opravdu dost. Ale cesta existuje. 

Chcete zaručenou radu - mojí vlastní zkušenost a zkušenost klientů?

Podívejte se sami do sebe. Najděte si terapii, která pracuje do hloubky, emočně, do minulosti, s vnitřním dítětem, s rodinným systémem.

Buďte odhodlaní dát vše. Jít na dřeň. Přiznat si pravdu. Podívat se na všechny vaše dávné i současné nezpracované situace, zážitky, dětství, těžké i lehké nepříjemné vztahové věci, vaše partnerské vztahy, nezpracovaná úmrtí v rodinách, nevyřešené rodinné a rodové záležitosti.

Motivace rodiče je ta nejsilnější. Běžte do toho, požádejte, vyšlete silný záměr z hloubi vašeho srdce. 

Ptejte se upřímně a běžte skrz vaše emoce:

CO VE MNĚ SITUACE S DÍTĚTEM VYVOLÁVÁ?

a/nebo

ZNÁM TO ZE SVÉHO DĚTSTVÍ? ZNÁM TY POCITY, KTERÉ MOJE DÍTĚ PROŽÍVÁ?

a/nebo

TO, CO VIDÍM U SVÉHO DÍTĚTE - POTLAČILA JSEM TUTO ČÁST? ODMÍTÁM JI V SOBĚ?

Je nemožné, aby změna a řešení nepřisly. Objevíte poklad - propojení se svým dítětem, lásku, osvobození, důvěru a klid, radost.

Před pár dny jsme u nás řešili náročné emoce se synem vyvolané situací s učitelem ve škole. Byl ochotný i sám procesovat, pracovali jsme společně intenzivně. Podařilo se. David byl za pár dní ve své síle obohacen mnoha novými zkušenostmi, na které si přišel sám, větším sebevědomím, povzbuzený tím, že to zvládl vyřešit a vykomunikovat. Reakce učitele adekvátní - perfektní - tak, jak si přál. 


Chcete opravdu pomoci vašemu dospívajícímu dítěti?

Projděte si záznam tohoto speciálního webináře.

Vhodný je i pro ty, kteří cítí, že si potřebují sami zpracovat období puberty.

Nejnovější články na blogu

Takový vnitřní pohled se mi naskýtá v terapii na konci. Klientka se svou dcerou. Klient se svým synem. Já v mých procesech s dětmi. Díváme se na spokojené předky, kteří mají lásku v očích, dívají se na nás a my na ně a víme, že právě teď proběhlo něco velmi speciálního, nádherného, překračujícího všechny časy a limity.

Řekla mi dnes jedna dospívající slečna na individuálním sezení. Když už si myslím, že mě dospívající děti nemůžou víc překvapit, tak můžou... Nemůžu ani vyjádřit, jak mě (víc a víc) baví s nimi pracovat. Zmíním aspoň dva střípky, které mi utkvěly z dnešního sezení s úžasnou 14tiletou slečnou.

Měli jste někdy pocit, že se nechcete vracet zpět do vaší rodinné minulosti, třeba k bolavé historii vašeho rodiče? Možná jste slyšeli, že chodit do minulosti není potřeba, že je to zbytečné patlání se v tom, co už není (dobrý vtip!) nebo je to dokonce nebezpečené? Mně se otevřela před mnoha lety jiná cesta, mnohem krásnější, mocnější a hluboce...

Máme tu 2. letošní MEZIDOBÍ ZEMĚ - z pohledu čínské kosmologie přechod od jara do léta. Zdá se vám to ulítlé? Každopádně je opět čas ZASTAVENÍ, ZHODNOCENÍ, KONSOLIDACE, REGENERACE A PLÁNOVÁNÍ dalšího trimestru (květen, červen, červenec).V dubnu nastává tzv. Mezidobí Země a vládne vždy od 5. 4. do 4. 5.