Reference

Zkušenosti mých klientů z individuálních sezení

Zpětné vazby k přednáškám a seminářům najdete u popisu jednotlivých akcí.

Pavlína

Milá Lindo,
tak Ti píši, jak jsem nová, i když jsem během toho posledního půl roku měla několikrát pocit, že mi to nejde, že se vůbec neposouvám, tak teď již vidím, že věci se dějí. A i když jsem na našem prvním setkání, říkala, že to nejsem já, ten člověk, kterého mi v astrotypu popisuješ, nyní se cítím plná ohně-energie a líbí se mi to. V práci se mi podařilo se postavit za sebe, sice hodně mi pomohlo ujistění od kolegyně, ale tak stále je na čem pracovat, že? Teď jsem se rozhodla, že nebudu dělat přesčasy, pokud se práce nedá stihnout, a budu o tom dnes diskutovat se šéfem. Dokonce jsem se rozhodla,že budu teď mnohem intenzivněji hledat novou a zajímavější práci, než tu co mám. Jsem šťastná, tak jak jsem měla afirmaci na prvním sezení. Nevím, jestli může mít vliv moje rozpoložení i na starší dceru, ale je úplně báječná (ne že by předtím nebyla), sama se chopila velkého úklidu i když každý rok sem vyhlašovala jarní úklid, nikdo se nepřidal, o prázdninách si plánuje na celé 2 měsíce brigádu, nic nám nevyčítá, pomáhá na zahradě a minulý víkend s námi strávila snad i 4 hodiny povídáním, pořád se sice škádlí s mladší dcerkou, ale to až přestane, tak už bude asi úplně dospělá;-)A i když depky se zatím stále hlásí o své, plují dál tou svou cestou.A pořád myslím na ten můj proces louka, les, černý mrak. Moc děkuji, Lindi, že nám takhle pomáháš se posouvat. Posílám velké objetí a těším se za 2 týdny naviděnou.


Jana

Milá Lindo, děkuji Ti za podporu, kterou jsi mi dala, když jsem díky tvému vedení, mohla navštívit temná místa mé duše. Naučila jsem jsi mě tyto místa proměňovat ve světlo a milovat je - tedy i víc milovat sebe. Díky tobě jsem začala milovat i lidi, co mi ubližovali v minulosti a i v přítomnosti. Trénuji si vstoupit do své síly, říct v RESPEKTU svůj názor a pochopit, že nemusím být okolím milovaná, ale pokud říkám, píšu slova srdcem, tak neubližuji, protože sebe chráním. Samozřejmě je to cesta a já jsem se díky tvé laskavosti a pochopení posunula dál. Děkuji. S láskou Janí


Veronika

Po terapii bylo pro mne náročné asi prvních 14 dní. Oříšek přijmout, ze jsou všechny emoce v pořádku a ze je můžu cítit a neublíží mi. Poté jako mávnutím proutku se to zlomilo, ani nevím jak a já se uklidnila. O víkendu tady byli rodiče a energie byla fajn, sice si taťka někdy rýpnul, ale já nenajížděla do útoku. Prostě super. Musím říct, že jsem si několikrát od terapii řekla, ze jsem šťastná a spokojená. Cítím větší klid. Moc jsi mi pomohla. Děkuji ti, Veronika


Eva

Sklízím ovoce svých vysílaných přání z předchozích let v práci, dějí se velké změny k dobrému. Doma se všichni od sebe učíme s větší trpělivostí🙏. Píšu ti z vany, mám svůj čas na sebe a rodina to respektuje🙌, moc tě zdravím.  


Monika

Ahoj Lindi, musím ti hluboce a srdečně poděkovat za vše, co děláš a co jsi udělala s námi. V neposlední řadě ti děkuji za mého mužicha (tak děti říkají manželům ). Vrátil se mi spokojený a radostný muž. Láskyplný a klidný. Vlastně klid je teď pocit, který mě dost často naplňuje a je to hezké. Říkali jsme si doma, že by k tobě měl zajít snad každý (ale to bych ti nepřála ) a svět by byl hned lepší, zdravější. Jsi prostě úžasná Moc ti děkuji i za všechny matky, rodiče. Tvůj projekt na příští rok, na pravidelné setkávání, vedení, vytvoření společného prostoru je úžasný. Přesně tohle potřebujeme, abychom nevyhasly. Móóóc dobře jsi to vymyslela. Teď už ti chci jen popřát krásné Vánoce a budou krásné, vím to. 


Veronika

Sleduju Lindy facebookovou stránku Kouzlo emocí a její práci už 3 roky. Až letos v listopadu jsem dostala odvahu a objednala jsem se na individuální terapii. Nečekejte 3 roky, udělejte to hned. :-) Je to nádhera. Lindi, moc ti děkuji, určitě přijdu zas. 


Tereza

Moje milovaná Lindo, je to asi měsíc, co jsem byla u Tebe na Cestě. Terapie Cesta podle Brandon Bays, prý stačí jen jednou. Byla jsem ale již před lety a vyplavalo tehdy nejspíš to základní trauma, když mě byl rok a narodila se moje sestra. 

Přišla jsem za Tebou, s panickými atakami, úzkostí, celkově nepříjemným pocitem ze života a strachem z cestování. Při terapii u Tebe co si tak trochu v mlze vzpomínám byla silná emoce studu za to jaká jsem, za svojí sexualitu, nedokonalost. Podivné pocity ze svého dospívání a návaznost na sexuální zneužití. Pak se tam objevil strach z toho, že když nebudu dostatečně šikovná a schopná, zemřu a moji blízcí také. Vůbec jsem netušila, že toto v sobě nosím. 

Zajímavé je, že dopad mé terapie u Tebe měl i na mojí rodinu. 

Dvě dcery si druhý den přestavěly pokoj a nejstarší dcera, která žila se svým přítelem v tzv. závislostním vztahu čtyři roky, kde bylo časté psychické i fyzické týrání se konečně rozešli. 

Měla jsem velké obavy, zda zvládnu let na dovolenou. Šlo to krásně. 

Nemusím užívat léky na úzkost. Panika se nedostavuje, při stresu je pouze bolest hlavy, ale díky Tobě vím, jak s tím pracovat. 

Lindo, mně je tak krásně..., jsem schopna se přijímat taková jaká jsem, jsem někdy trochu mimoň a jiná než ostatní ale vím, že je to v pořádku. 

A navíc se mi daří po dlouhé době hubnout. 

Lindo, jsem Ti neskutečně vděčná.Trochu jsem se rozepsala, abys věděla, jak to se mnou je a ráda bych aby si toto mohli přečíst i ostatní, kteří třeba váhají aby věděli, jaké zázraky se můžou stát. S láskou a díky Tereza 


Míša

Ahoj Linduško, Matýsek mě nechal odjet na týdenní seminář. Je to neuvěřitelný zázrak, je tak chápavý. Není v tom ten zvířecí strach. Už ho to neovládá. Přestože se mu stýskalo, jen zamával před domem a nechal mě na několik dní odjet. No, prostě úžasné. I já se cítím silnějšía ve své energii. Jinak ve škole úplně v pohodě. Máme mávací rituál, to nám zůstalo, ale nemá strach z odpoutání. Míša


matka a dcera (14 let)

3 dny po terapii:

Na dceři je vidět, jak to s ní stále pracuje. A moc nám to pomohlo. Vždy chce něco říci, pak se zastaví, něco si uvědomí a řekne to jinak nebo něco jiného udělá. Vnímám, že má i více pochopení pro mě a moje nálady. Máme zase o kus k sobě blíž a je to úžasné. Moc moc děkuji.

9 dnů po terapii:"Mami, potřebuju, abychom si povídaly každý den alespoň hodinu". Ten den jsme šly spát asi o půlnoci.

A další dny:Vnímá všechno v širších souvislostech, je spokojenější a radostnější. 


Linda

Řekla bych, že z terapie čerpám každý den a jsem moc ráda, že jsem k tobě šla. Myslím, že staršímu synovi víc rozumím a méně mi záleží na mínění ostatních. Také bych řekla, že si spolu kluci více hrají. Určitě na sobě budu dál pracovat, je to super, když člověk vidí a cítí výsledky. Nikdy jsem neřídila auto sama, mám z toho velký strach. Před 14 dny jsem se konečně odhodlala a jela sama autem k rodičům. Minulý týden jsem dokonce jela sama autem s klukama. To je pro mě neuvěřitelný. Mám z toho obrovskou radost a také to přisuzuji vlivu terapie. Je krásné vidět výsledky. Člověk si musí uvědomit, že změna nebude hned, ale zároveň věřit, že se časem pozitivní vliv terapie objeví. 

Monika

Poslední sezení u tebe pro mě bylo hodně přelomové, těžko se mi to popisuje, i když jsem se o to několikrát od té doby snažila vyprávět svým blízkým. Přišlo mi, že se "to" děje samo, že se něco ve mně přeskládává. Zahojila se velká část bolesti a od té doby nemám stavy, které jsem měla do té doby. Přišlo přijetí. I když byl poslední půl rok nejtěžší v mém životě, teď se mám dobře. Děkuji a cítím velkou vděčnost. 


Martina

Milá Lindo, velmi děkuji za terapii cesta, na které jsem si zpracovala svou ženskost a "kupodivu" svou mamku. Najednou jsem úplně v klidu, když jsem s ní, už mi nevadí co říká a dělá, cítím k ní pouze a jen přijetí, pochopení a čistou bezpodmínečnou lásku.


Jana

Lindo, to ti musím říct, sice jsem od 3 od rána nespala, ale vůbec mi to nevadí, protože víš co - já se mám ráda! Chápeš to? Já se mám ráda! Já ti strašně děkuju za tenhle pocit, který jsem zažila snad poprvé v životě a doufám teda, že už mi vydrží, ale cítím u sebe velký posun a jsem ti za to strašně vděčná! Je to fakt úžasný.


Vanda

Sezení s Lindou je úžasná jízda a navíc je to i návykové :) , protože člověk vidí výsledky a že se někam posouvá, samozřejmě To není o tom, že všechno udělá Linda za Tebe, ale nenásilným přístupem Tě provede a ty cítíš buď ihned v těle změny nebo máš aha momenty a to je někdy taaaak úlevné. Vřele Lindu doporučuji, ale už teď je na roztrhání :). 


Magda

Krásný den Lindo, děkuji Ti moc za tvoji pomoc na mé cestě. Nikdy bych nevěřila, kam se člověk může dostat a co o sobě může zjistit. Emoce, které byly uloženy hluboko v srdci, a až teď se mi podařilo je zpracovat. Neskutečný a velmi silně emoční zážitek. Ohromně se mi ulevilo a člověk už lépe dokáže pracovat s emocemi jako je hněv, vztek či stres. Děkuji moc a určitě se zas ráda na tebe v budoucnu obrátím. S pozdravem, Magda 


Eva

Ahoj drahá Lindo, musím Ti poreferovat, jak návštěva u tebe ovlivnila mě, mé vnímání a tak nějak můj přístup k věcem... Už jen pocit při odchodu od tebe, že se mi tak nějak líp dýchá, byl super. A co se nestalo.... manželovo chování se změnilo Vím, že zdaleka není vyhráno. Těším se ale z maličkostí, netlačím. Cítím se být celkově taková otevřenější...Nikdy bych nevěřila, jak naše chování ovlivňuje chování těch druhých a přitom stačí tak málo. Přiměla jsi mě dívat se na věci i z jiných úhlů a za to ti moc moc děkuju.


Linda 

Již před sezením u Lindy jsem navštívila několik terapeutů, u kterých jsem bohužel nenašla to, co jsem od terapie očekávala. Šlo mi vždy hlavně o to mé problémy řešit do hloubky a ne si o nich jen povídat. Linda a její metoda Cesta jsou přesně to, co jsem pro svůj životní posun a změnu potřebovala! Pokaždé když k Lindě přijdu pracovat na svém současném problému, dá mi to sice hodně zabrat, ale odcházím šťastná, vyrovnaná a víc sama sebou! A o to tu právě jde! Před měsícem bych se bála Lindě napsat i tuto zpětnou vazbu, protože jsem žila v domnění, že na mě a mém názoru nezáleží..Dnes jsem ale díky Lindě na cestě stát se mladou sebevědomou ženou, kterou jsem vždy chtěla být (a v hloubi duše i jsem :) )..Mám sice ještě na čem makat, ale za ten krásný pocit, co vždy následuje, to stojí! Tímto bych ti Lindi chtěla moc poděkovat za práci, kterou děláš a péči, kterou mi vždy dáváš :). Mně jsi rozhodně změnila život k lepšímu! 


Lenka (konzultace po emailu)

Krásný den, paní Malenovská, moc děkuji za zprávu a podporu. Vypadá to, že jsem na to přišla a podařilo se mi to zhlouby duše odpustit. Čekala jsem, co se bude dít a nejenomže mě další akce již nerozhodila, ale dokážu nějak celkově být k manželovi milejší. Jakoby mě přestalo štvát více věcí najednou a můžu teď k němu víc cítit lásku. Stalo se to tak, že jsem přemýšlela nad Vašimi slovy na procházce lesem, pak jsem se zakoukala do přírody a najednou mi přišla nějaká slova, týkající se odpuštění, která jsem měla potřebu říct nahlas, dost se mi ulevilo. Od té doby pozoruji změnu, ale rozum potřeboval důkaz:) Zkouším takto pracovat i s jinými věcmi, které mě napadnou a zdá se mi celkově, že jsem klidnější. Mockrát děkuji, mějte se krásně.


Andrea

Mila Lindo, s kazdym kouskem prijeti sama sebe dokazu s laskou, uprimnosti a otevrenym srdcem prijimat i ty, diky nimz jsem na tva sezeni puvodne dosla. Troufam si rici, ze diky tobe, tvemu vedeni a bezpecnemu prostoru, ktere pro nas vsechny tvoris, jsem vice sama sebou. Citim klid a prijeti. Prijemnym bonusem jsou mi pak dukazy, ktere se po sezeni dostavuji. Aneb Zazraky se deji. Dekuji.


Simona 

Jen jedno jediné sezení s Lindou mně velmi pomohlo pojmenovat, prožít, pochopit a uzdravit, resp. vrátit zpět můj vztah s tátou a to tam, kde celý život byl. To znamená v rovině bezpodmínečně lásky, pochopení a podpory. Prožitek, změna a i bolest, kterými se si během Cesty prošla (nikdy jsem tak intenzivně neplakala ) neovlivnila jen mne, ale i jeho. Tomuto jsem zpočátku nevěřila, ale bylo to tak. Je to zpět můj "starý", nejlepší táta. Linda má velký talent se napojit, rozpoznat "problém" a hlavně vést sezení tak, že směřuje k pojmenování problému či situace a pročistit je.  


Olga  

Byla jsem u Lindy poprvé a přineslo mi to k mému údivu okamžitě výsledky. Brala jsem léky proti alergii a necítila jsem se dobře. Před tím jsem chodila k různým terapeutům a řešila jsem v podstatě stejné věci, jenže to vždy zabralo na chvíli. Po jednom sezení s Lindou se fakt stal zázrak, přestala jsem mít alergie (oči už nesvědí, rýma jakoby nebyla vůbec), začala se cítit mnohem líp a za to jsem ji neuvěřitelně vděčná. Samozřejmě že jsme probraly hlubší věci, ve kterých se skrývala příčina alergie a teď mám k této reakci organizmu klíček a můžu ovlivnit své zdraví. Velice jsem ti vděčná, Lindo, za tvou vnitřní sílu a pomoc.


Julie

Ahoj Lindo, to, co se děje poslední měsíc, je absolutní pecka! Někdy koncem února se to mezi mnou a Péťou úplně zlomilo, ty problémy prostě zmizely a Péťa teď říká, že mu se mnou nikdy nebylo tak dobře, ani na začátku:-)) Dokonce jsme spolu v březnu skončili na dva týdny v karanténě - a pohoda, oba jsme si to nakonec vyloženě užili. Důvěra se mi teď propisuje do všeho, jsem fakt tak z 90% v klidu, ať se děje co se děje. A dopsala jsem knihu a chystám se spustit kurz tvůrčího psaní. Měj se báječně a děkuju moc!!


Veronika

Děkuji, děkuji, děkuji. Děkuji, že jsem mohla poznat Lindu a s ní terapii Cesta. Prošla jsem si ordinacemi psychologů, psychiatrů, různými terapiemi, užíváním antidepresiv, jelikož jsem měla úzkosti a následně i panické ataky. Výsledek "léčby" byl, že se mi v tu chvíli asi ulevilo, ale vždy po vysazení léků, jsem se pomalu ale jistě vrátila do stejných kolejí. 

Naštěstí jsem začala chodit ke své nynější obvodní doktorce, která mne na terapii Cesta navedla a já si svým postupným vývojem začala uvědomovat souvislosti mezi emocemi a zdravím. Ted vím, že psycholog je určitě dobrý na "vykecání se", vyslechnutí nějaké rady co a jak řešit, jak popř. naložit se svými pocity, životem, ale jak já říkám, je to jen šudlání na povrchu problému, prostě se tím nedostanete k jádru pudla. 

Aby se mohl člověk uzdravit, a to nejen z psychických nemocí, musí hrábnout a pořádně zaštrachat v tom nejspodnějším šuplíčku svých potíží a k tomu je právě metoda Cesta. Pro někoho nepochopitelný postup, někteří řeknou, že se nechtějí hrabat v minulosti, ale přísahám, že není nic očistnějšího, uzdravujícího, ulevujícího, než když odhodíte své staré křivdy, bolesti, vzpomínky, traumata. 

Já se díky terapiím Cesta, úzkostí zbavila. Aniž si to člověk uvědomuje, to co máme uložené v podvědomí, zkušenosti, situace, které jsme v dětství zažily, formují náš život, další chování a počínání v běžných dalších situacích..

Jelikož momentálně řeším nějaké zdravotní potíže a vím, že špatné emoce způsobují nemoci a jedině my sami můžeme vzít zdraví do svých rukou, tak jsem se vydala opět za Lindou s jasným záměrem,- zbavit se nebezpečného, věčně omezujícího strachu, ze všeho a pořád...a z toho neustálý stres...STRES=NEMOC. 

Při terapii vylezlo na povrch, že pod strachem je uložená hlubší emoce a to byla právě ta, která mne omezovala, nikoli strach, ale STUD a s ním vyšly napovrch další "traumata" a pocity. Např. že mi někdo vzal pocit být sama sebou, že za ledacos se musím stydět, nesmím se projevit tak, jak bych chtěla, nesmím říkat svůj názor, jsem ostuda...atd. Nepamatuji si konkrétní slova, situace, kdy mi to bylo řečeno, ale do hlavy, do podvědomí se to evidentně zapsalo.

To je kouzlo téhle metody, že podvědomí vyplaví právě to momentální trauma, které je potřeba řešit, i když si zarytě říkáte, že já přeci žádný trauma z dětství nemám. Nikdo mne nemlátil, nikam nezavíral., jaképak trauma, ale i tohle malé "Styď se, prosím tě radši netancuj, vždyť to vůbec neumíš", vám do hlavy nahraje program "Stydím se projevit se, radši netancuju, protože to neumím", i když to třeba vůbec není pravda, ale vy máte nahraný tenhle program, tohle přesvědčení. 

Tím, že si při terapii prožijete právě tu danou bolest z těch pocitů, s kterýma se neztotožňujete nebo pochopíte třeba starou situaci, proč se něco stalo, odpustíte někomu něco, co vám kdy řekl, udělal, tak právě tím se léčíte., byla jsem na sezení x krát a nepřestane mne udivovat, jak je tělo dokonalé, jak dokáže traumata vypustit právě přes fyzické projevy. 

Pro mě to je vždycky obrovsky ulevující, jelikož cítím, že jsem odložila asi sto kilo nánosů, bolesti, a to i fyzické. A to krásné, kouzelné, léčivé, neuvěřitelné je, že každá terapie má happy end a člověk odchází jako znovuzrozený, posilněný, odhodlaný doslova k novému životu. Může se to zdát přehnané, ale věřte mi není. Já tyhle pocity zažila x krát, mluvím z vlastní zkušenosti a moc bych si přála, aby každý sebral odvahu a chuť na sobě pracovat, krásně se porýpat v minulosti a tím si uzdravit a vyléčit současnost, zdraví a vztahy. 

Děkuji Lindo: Nepřestanu za tebe být vděčná.

Karolína

Ahoj Lindo. Díky moc, že se zajímáš o to, jak se máme. Je to nejspíš moje srdce, které to všechno ,,zpunktovalo". Poslední dobou se sama sebe častěji ptám, co bych ráda a nějak se asi víc měním v ženu - tedy ne, že bych jí před tím nebyla, ale je to trochu o přístupu k sobě. Úplně nejvíc je pro mě pocit bezpečí, ten bych nejraději ,,roztáhla" na celý svůj život a taky, že nejsem oběť, ale jsem tvůrce. Jsou i chvíle, kdy se jakoby lapím do myšlenek, ale pevně věřím, že to mé bohatství uvnitř, mě vždy vyvede zpět k sobě. Děkuji️.

Soňa

Milá Lindo, konečně jsem pochopila "že chápat a zvědomovat, co se děje", je důležité, ale ten klíč ke všemu je CÍTIT! Když se chci chovat jinak, musím se cítit jinak. Je to úplné kouzlo. Překonala jsem nejistotu, nedělat to, co úplně dokonale nechápu. Tvoje poslední rada byla klíčová CIŤ! 

A já cítila,že se potřebuju ponořit sama do sebe. Začala jsem se snažit cítit to, co CÍTÍM v těch situacích,které mě trápí a neustále se opakují. Co to je za pocit, co to je za pocit ? Aha!!!! Cítím se ponižovaná! Tak tohle mě ovládalo a já to ani nevěděla. A kdy jsem to v sobě potlačila? Kdy jsem tohle zažila? Začaly se mi objevovat vzpomínky. Z prvního manželství a hlavně z dětství. Táta mi neustále nadával. Takový nával breku jsem zase dlouho nezažila. Když se to odplavilo, bylo mi hned líp. A co teď? Co bych bývala potřebovala? Cítit jistotu, lásku a bezpečí. To, že jsem ta nejdůležitější. A být pochválená. Dala jsem si to. Najednou jsem se začala cítit klidně a vyrovnaně. Hrozná úleva. A můj pohled na situaci, kterou jsem řešila byl najednou úplně jiný. To není možné, říkala jsem si. To je zázrak. To jak se cítím TEĎ mi UMOŽŇUJE chovat se jinak. Vzala jsem další situaci a dělala to samé. A zase ten stejný výsledek. Najednou jsem začala vnímat jednu situaci za druhou, kterou potřebuji takhle projít. Je to šílené, jak nám celý život řídí naše potlačené emoce nebo přesvědčení, kterým jsme uvěřili. Moc Ti Lindi děkuji za tvůj čas, trpělivost a energii, kterou jsi mi věnovala, i když jsi nemusela 🥰. Život je najednou jednodušší a jasnější. Děkuji. Soňa 

Julie

Lindu jsem vyhledala, protože jsem v důsledku traumatických událostí v minulosti z velké části ztratila kontakt se svými emocemi, což můj život značně ochuzovalo. První sezení bylo velmi intenzivní, náročné - a zároveň osvobozující, došlo na pláč i na smích - a nebála bych se říct, že to byl katarzní zážitek. Od té doby se mé prožívání opět zintenzivnilo, díky čemuž jsem teď kreativnější v umělecké tvorbě a víc v kontaktu sama se sebou. Navíc mi znatelně ubylo nočních můr a jsem schopná se o událostech ze své minulosti normálně bavit. (Dřív to vůbec nešlo, jak je někdo byť jen zmínil, šla jsem do vývrtky...) Vím, že má práce na sobě zdaleka nekončí, v Lindu i v Cestu mám však důvěru a cítím obrovskou vděčnost za to, co se už v tuto chvíli podařilo."

David

Situace po sezení se vyvíjí slibně. Začínám víc komunikovat s lidmi. Dříve bych si vždy nějak poradil sám, teď se víc obracím na lidi - a funguje to, odlehčuje mi to napětí, věci se hýbou svižněji. Jako další efekt se mi omezily bolesti hlavy. Před sezením jsem je měl každé 1-2 týdny, po sezení pak přes měsíc ne.


Denisa 

(problém s dítětem, které se v noci hodně budilo a někdy zůstalo i hodinu vzhůru)

Popravdě mě ze začátku překvapila jedna věc, že i když se malej probouzel a občas probouzí, naštěstí jen na malé chvilky (hned zase usneme oba), že já to snáším lépe (usnu a necítím se tak vyčerpaná jako dřív), dokonce se mi stalo, že jsem se vyspala asi 14 dní v kuse, což se mi předtím, řekla bych, snad deset let nestalo.

Teď je to zase skoro 14 dnů v kuse, co se necítím vyčerpaná. Připadá mi to neuvěřitelné, krásně si to vychutnávám, spím! Určitě jsme odstranili, zpracovali nějakou zátěž na duši. Děkuji za váš čas.

(po dvou měsících) Dobrý den Lindo, jen jsem vám chtěla napsat, že dneska je to druhá noc, co malej prospal bez jediného probuzení, nádhera, zázrak...jsem moc ráda, že jsem šla do té terapie, ještě jednou díky, hezký večer, Denisa.

Lucie 

Moje vnitřní dítě mě umí podpořit jako nikdo. :) Když je nějaký stres, který mám pocit, že nezvládnu, malá Lucka mě z toho dokáže dostat. :) Děkuji za Tvou práci, která velmi pomáhá. Nejradši bych za Tebou poslala všechny, co znám.

Martina V.

Za Lindou jsem přišla před sedmi lety. Měla jsem záněty v celém těle, a tak mi klasická medicína nabízela pouze antibiotika a antidepresiva, což situaci nijak nepomohlo. Linda mi ukázala, jak pracovat s emocemi a hledat příčinu svých problémů právě tam, kde se skutečně nachází. Pamatuji si, že to pro mě byl naprostý převrat. Pustit se do emocí místo do léků byla děsivá myšlenka, kterou mi tenkrát moc lidí neschvalovalo. Na každém procesu se pro mě děly malé a nebo velké zázraky. Moje vztahy a zdraví se celkově zlepšily, žádné léky brát nemusím. Na přístupu Lindy nejvíce oceňuji její empatický a především pragmatický přístup. Lehce mě vede, jak emocemi projít se soucitem a porozuměním tak, aby se všechno přirozeně hýbalo a posouvalo kupředu. Linda je průvodcem s rozsáhlou praxí v práci s vnitřním dítětem, dokáže provést i těmi nejhlubšími traumaty a emocemi. Plně jí důvěřuji a procesy s ní považuji za stěžejní při porozumění zdravotním a vztahovým problémům. 


Simona Weiss

diplomovaná praktická psycholožka a lektorka osobního růstu

S Lindou jsem se seznámila před několika lety ve výcviku terapeutů metody Cesta. Již více než 20-let jsem jako psycholožka a lektorka mezinárodně činná v oblasti psychologie a osobního růstu. Během své činnosti a seminářů jsem potkala stovky výborných terapeutů z různých zemí světa, ale takových jako je LINDA MALENOVSKÁ jsem opravdu nepoznala mnoho.

Linda je pro mě obrovskou inspirací a velmi si jí vážím jako člověka a jako terapeutky. Její nadšení, autentičnost, zájem, ochota se učit a stále dál se vyvíjet nemá hranice. Její způsob práce je velmi profesionální, efektivní, empatický a její schopnost vše vidět s nadhledem a humorem mě pokaždé fascinuje. Pracuje hloubkově v podvědomí a je schopná řešit dlouholeté generační vzorce, limitující přesvědčení, negativní přísahy a také hluboko potlačené emoce, které mohou způsobovat všechny možné problémy. Je schopná vidět skryté souvislosti, které celou situaci posunou do úplně jiných dimenzí. Nenabízí řešení, ale vždy jasnou cestu, jak se člověk může k řešení dopracovat, aby ty změny opravdu byly trvalé a proměnily realitu.

Když sama potřebuji sebereflexi, podporu a změnu úhlu, tak pokud je to možné vyhledám Lindu. Mám k ní bezmeznou důvěru a vím, že mě láskyplně provede vnitřním procesem a pomůže mi najít řešení, které vycházejí z hloubky mé duše a nejsou to žádné mentální konstrukty. Linda není žádný teoretik, ale vše co nabízí vychází z její dlouholeté praxe a sebereflexe.

Lindě vděčím mimojiné za to, že se cítím jako plnohodnotná žena, která našla svůj hlas a obdiv pro sebe a své tělo. V nejtěžších chvílích to byla Linda, která měla odvahu zavolat mi a nabídnout mi svou pomoc a podporu. Díky ní jsem našla odvahu udělat velmi těžká životní rozhodnutí a tyto z lehkostí a důvěrou také převézt do reality. Stála mi po boku během mého vyhoření a vždy byla schopná mě podpořit, abych se napojila na svou vnitřní moudrost a mohla udělat další krůčky k uzdravení a najít cestu zpátky k mé síle.

Z celého srdce a s čistým svědomím doporučuji KAŽDÉMU, kdo je na cestě seberozvoje, aby služby, které Linda nabízí, využil. Linda je obrovský dar a zdroj vědomostí, upřímnosti, životní radosti a pravdivosti. Děkuji Lindo, že jsi v mém životě!!!


Lenka

Linda je pro mě opravdový přítel, který umí naslouchat a vyhodnotit situaci. Je velice empatická. Za Lindou přicházím protože vím, že dostanu přesně ty otázky, na které hledám odpovědi. A i když v hloubi duše odpovědi znám, je strašně důležité vyslovit je nahlas a emoci prožít. A když pak odcházím domů, mám pocit, že mám hlavu lehkou, je mi do zpěvu a mám chuť tancovat.

Vlastina Svátková, herečka


Tereza

Člověk jede na plný plyn, snaží se jen přibržďovat, aby to nebylo vše tak rychlé, tak zběsilé - obzvlášť když už máme děti...Všechny svá neštěstí si odžije za pochodu a jak se to pak kupí jedno za druhým, tak jednou už sám cítí, že je třeba šlápnout na brzdu, dokonce v mém případě i ruční...
Na úplné banalitě jsem si jednoho dne dokázala, že absolutně již nezvládám své emoce..zastavila jsem se, nadechla a řekla si, že je na čase pod touto drobností najít ten pravý důvod a nechat si pomoci..
Lindu jsem znala hlavně z občasných setkání, především na přednáškách o rodičovství a vždy jsem se v její přítomnosti cítila klidně, zkrátka jinak, důvěrně, jako doma... vše,co říkala dávalo smysl...A k takto intimním svěřením se já toto potřebuji - důvěru, klid a jistotu, že jsem ve správných rukou..
Hned jsem se objednala na první sezení, odkryla své staré jizvy, vlastně nejdříve poměrně nedávné - smrt maminky, smrt mého prvního pejska..dodnes odkrývám a hojíme společně, neboť každá zdánlivá nitka, cesta, po které se vydáme, nás zavede na úplně jinou křižovatku, kde to vše začalo...
Odkrývání bolestí z dětství probíhalo neuvěřitelně, celý proces ještě pokračoval i po terapii, kdy jsem si se svou starší sestrou doplnila mozaiku událostí, kterou mé tělo cítilo, ale mysl potlačila velice hluboko...
Linda mi umožnila se znovu zhluboka nadechnout, provedla mě potokem slz, očistou...Znovu nacházím svůj vnitřní klid, začínám více vnímat své tělo, byť vím, že je ještě hodně na čem pracovat...
Kombinacemi terapií, přístupů, které si Linda míchá jako svůj čarovný lektvar, Vám mohu jedině doporučit..je opravdu omamný, ale pravdivý :+)

Lída

"Lindu jsem potkala v období, kdy jsem jako máma hledala cestu zpátky k sobě - k intenzivnějšímu vnímání svého těla a kultivovanému prožívání svých emocí. Tato usměvavá žena pro mě byla při individuálních sezeních laskavým, citlivým, ale zároveň velmi léčivým průvodcem. Velké díky!

Aneta

Neustále jsem ve svém životě hledala. Partnera, lásku, štěstí, práci. Zcela přesně jsem věděla, co ve svém životě nechci zažít. A neustále jsem se točila v kruhu, vinila ze svých neúspěchů a neštěstí své partnery, rodiče a lidi ve svém okolí... Ve svém hledání dokonalého a šťastného života, jsem zapomněla hledat samu sebe. Díky Cestě a Lindě, jsem v sobě našla to, co jsem hledala ve svém okolí. Nikdy nezapomenu na ten příval čistoty a svěžesti, který mě po procesu zaplnil a na to obrovské množství lásky a štěstí, které mě obklopilo... A najednou se v mém životě objevil ten nejúžasnější chlap se dvěma nádhernými dětmi a mým domem snů, ve kterém už 5 měsíců žijeme společně i s mým synem. Každý den je něčím novým a je naplněn smíchem a radostí našich dětí. Večer, než se mi únavou zavřou oči, děkuji celému vesmíru za každou minutu tohoto štěstí a lásky.

Lindo, děkuji ti z celého srdce. Aneta

Štěpánka

Něco zásadního se uvnitř mě změnilo. I pohled na všechno kolem mě se změnil, nemám potřebu situaci zvládat, teď ve chvíli vyhrocení konfliktu klidně odejdu a nechám to být....je to příjemná změna. Už nemám pocit, že musím mít všechno pevně v rukou a naprostou kontrolu nad každou situací. Nejde to ale samo o sobě, chvílema si musím připomenout, že se svět nezboří a že to všechno přežiju a zvládnu a že o lásku se bát nemusím. Je zvláštní, že to najednou vím a nechápu, že jsem se o ni tolik bála.:-) Pořád mě ale čeká ještě velký kus cesty, učím se svoje nové já poznávat a pochopit. V každém případě ještě jednou moc děkuju, netušila jsem jak velká změna se uvnitř mě odehraje.

V. D.

Cesta mi hlavně otevřela oči! Dokáži vnímat jak sama sebe tak okolí. Pochopila jsem, co mi dělá hezky a co mě těší a zároveň, co mi není milé a zraňuje mě. Vnitřně jsem se zklidnila. Odpadlo napětí a nahromaděné obavy ze sebe samé, z vlastního selhání a zklamání okolí. I když se během dalších dní objeví problémy, řeším je většinou s nadhledem, jak když se netýkají mě. :-D Domnívám se, že by si cestou měl projít každý. Dostanete ze sebe širokospektrální pocity, které nechcete přiznat ani sobě, natož okolí. Všem doporučuji! Když nic jiného, tak vás to obohatí.

Veronika

K ceste me puvodne privedla ma celozivotni hypochondrie, neustale mi neco je, ale vlastne mi neni oficialne vubec nic.

Cestu mi doporucila ma obvodni mudr., u ktere jsem prosla dvema procesy. Nyni asi po dvou letech jsem se rozhodla procesy absolvovat pravidelne kazdy mesic. Nekdo se muze procesu obavat, ale urcite neni treba...

Ja vlastne uplne presne nedokazu pochopit a vysvetlit, jak to funguje a jak se vzdycky podari z podvedomi vydolovat nejaky zazitek, ktery evidentne ovlivnil muj soucasny zivot..muze se to zdat slozite az kosmicke, ale vlastne je to velmi jednoduche...kdyz vas vede spravny terapeut,tak jako me,tak je kazdy proces opravdu moc zajimavy zazitek....pokazde citim....za prve obrovskou emocni ocistu, za druhe vzdy mam pocit ze jsem odvedla na sobe velky kus prace a za treti se mi vzdy otevrou nova poznani a pochopeni souvisejici se soucasnym zivotem...i presto, ze se proces tyka treba meho detstvi....vse souvisi se vsim....

Vse chce samozrejme cas. Clovek by rad zazraky a vyreseni vseho na pockani, i ja :0), ale ted jelikoz dochazim pouze na procesy Cesty, tak pomalu ale jiste vim, ze se mi meni zivot prave diky Ceste...a to po vsech smerech...zacinam mit napriklad vetsi silu na to byt dusledna ve vychove sveho ditete, jsem si jistejsi ve svych rozhodnutich, nerozhodi me tolik veci jako driv, mam vetsi pochopeni pro vse i vsechny.

Proste Cestu citim jako pomoc v osobnim rustu...pro nekoho to muzou byt prkotiny, ale ja na tohle vsechno musela fakt sebrat silu, kterou jsem v sobe mela zaslapanou a diky Ceste ji pomalu ziskavam zpet.

Takze dekuji Brandon Bays za tuhle terapii a zaroven moc moc dekuji Linde,ze mi byla poslana do cesty a je mi pruvodcem a oporou pri procesech i po nich