Reference

Zkušenosti mých klientů z individuálních sezení

Zpětné vazby k přednáškám a seminářům najdete u popisu jednotlivých akcí.

Soňa

Milá Lindo, konečně jsem pochopila "že chápat a zvědomovat, co se děje", je důležité, ale ten klíč ke všemu je CÍTIT! Když se chci chovat jinak, musím se cítit jinak. Je to úplné kouzlo. Překonala jsem nejistotu, nedělat to, co úplně dokonale nechápu. Tvoje poslední rada byla klíčová CIŤ! 

A já cítila,že se potřebuju ponořit sama do sebe. Začala jsem se snažit cítit to, co CÍTÍM v těch situacích,které mě trápí a neustále se opakují. Co to je za pocit, co to je za pocit ? Aha!!!! Cítím se ponižovaná! Tak tohle mě ovládalo a já to ani nevěděla. A kdy jsem to v sobě potlačila? Kdy jsem tohle zažila? Začaly se mi objevovat vzpomínky. Z prvního manželství a hlavně z dětství. Táta mi neustále nadával. Takový nával breku jsem zase dlouho nezažila. Když se to odplavilo, bylo mi hned líp. A co teď? Co bych bývala potřebovala? Cítit jistotu, lásku a bezpečí. To, že jsem ta nejdůležitější. A být pochválená. Dala jsem si to. Najednou jsem se začala cítit klidně a vyrovnaně. Hrozná úleva. A můj pohled na situaci, kterou jsem řešila byl najednou úplně jiný. To není možné, říkala jsem si. To je zázrak. To jak se cítím TEĎ mi UMOŽŇUJE chovat se jinak. Vzala jsem další situaci a dělala to samé. A zase ten stejný výsledek. Najednou jsem začala vnímat jednu situaci za druhou, kterou potřebuji takhle projít. Je to šílené, jak nám celý život řídí naše potlačené emoce nebo přesvědčení, kterým jsme uvěřili. Moc Ti Lindi děkuji za tvůj čas, trpělivost a energii, kterou jsi mi věnovala, i když jsi nemusela 🥰. Život je najednou jednodušší a jasnější. Děkuji. Soňa 

Julie

Lindu jsem vyhledala, protože jsem v důsledku traumatických událostí v minulosti z velké části ztratila kontakt se svými emocemi, což můj život značně ochuzovalo. První sezení bylo velmi intenzivní, náročné - a zároveň osvobozující, došlo na pláč i na smích - a nebála bych se říct, že to byl katarzní zážitek. Od té doby se mé prožívání opět zintenzivnilo, díky čemuž jsem teď kreativnější v umělecké tvorbě a víc v kontaktu sama se sebou. Navíc mi znatelně ubylo nočních můr a jsem schopná se o událostech ze své minulosti normálně bavit. (Dřív to vůbec nešlo, jak je někdo byť jen zmínil, šla jsem do vývrtky...) Vím, že má práce na sobě zdaleka nekončí, v Lindu i v Cestu mám však důvěru a cítím obrovskou vděčnost za to, co se už v tuto chvíli podařilo."

Denisa 

(problém s dítětem, které se v noci hodně budilo a někdy zůstalo i hodinu vzhůru)

Popravdě mě ze začátku překvapila jedna věc, že i když se malej probouzel a občas probouzí, naštěstí jen na malé chvilky (hned zase usneme oba), že já to snáším lépe (usnu a necítím se tak vyčerpaná jako dřív), dokonce se mi stalo, že jsem se vyspala asi 14 dní v kuse, což se mi předtím, řekla bych, snad deset let nestalo.

Teď je to zase skoro 14 dnů v kuse, co se necítím vyčerpaná. Připadá mi to neuvěřitelné, krásně si to vychutnávám, spím! Určitě jsme odstranili, zpracovali nějakou zátěž na duši. Děkuji za váš čas.

(po dvou měsících) Dobrý den Lindo, jen jsem vám chtěla napsat, že dneska je to druhá noc, co malej prospal bez jediného probuzení, nádhera, zázrak...jsem moc ráda, že jsem šla do té terapie, ještě jednou díky, hezký večer, Denisa.

Lucie 

Moje vnitřní dítě mě umí podpořit jako nikdo. :) Když je nějaký stres, který mám pocit, že nezvládnu, malá Lucka mě z toho dokáže dostat. :) Děkuji za Tvou práci, která velmi pomáhá. Nejradši bych za Tebou poslala všechny, co znám.

Martina V.

Za Lindou jsem přišla před sedmi lety. Měla jsem záněty v celém těle, a tak mi klasická medicína nabízela pouze antibiotika a antidepresiva, což situaci nijak nepomohlo. Linda mi ukázala, jak pracovat s emocemi a hledat příčinu svých problémů právě tam, kde se skutečně nachází. Pamatuji si, že to pro mě byl naprostý převrat. Pustit se do emocí místo do léků byla děsivá myšlenka, kterou mi tenkrát moc lidí neschvalovalo. Na každém procesu se pro mě děly malé a nebo velké zázraky. Moje vztahy a zdraví se celkově zlepšily, žádné léky brát nemusím. Na přístupu Lindy nejvíce oceňuji její empatický a především pragmatický přístup. Lehce mě vede, jak emocemi projít se soucitem a porozuměním tak, aby se všechno přirozeně hýbalo a posouvalo kupředu. Linda je průvodcem s rozsáhlou praxí v práci s vnitřním dítětem, dokáže provést i těmi nejhlubšími traumaty a emocemi. Plně jí důvěřuji a procesy s ní považuji za stěžejní při porozumění zdravotním a vztahovým problémům. 


Simona Weiss

diplomovaná praktická psycholožka a lektorka osobního růstu

S Lindou jsem se seznámila před několika lety ve výcviku terapeutů metody Cesta. Již více než 20-let jsem jako psycholožka a lektorka mezinárodně činná v oblasti psychologie a osobního růstu. Během své činnosti a seminářů jsem potkala stovky výborných terapeutů z různých zemí světa, ale takových jako je LINDA MALENOVSKÁ jsem opravdu nepoznala mnoho.

Linda je pro mě obrovskou inspirací a velmi si jí vážím jako člověka a jako terapeutky. Její nadšení, autentičnost, zájem, ochota se učit a stále dál se vyvíjet nemá hranice. Její způsob práce je velmi profesionální, efektivní, empatický a její schopnost vše vidět s nadhledem a humorem mě pokaždé fascinuje. Pracuje hloubkově v podvědomí a je schopná řešit dlouholeté generační vzorce, limitující přesvědčení, negativní přísahy a také hluboko potlačené emoce, které mohou způsobovat všechny možné problémy. Je schopná vidět skryté souvislosti, které celou situaci posunou do úplně jiných dimenzí. Nenabízí řešení, ale vždy jasnou cestu, jak se člověk může k řešení dopracovat, aby ty změny opravdu byly trvalé a proměnily realitu.

Když sama potřebuji sebereflexi, podporu a změnu úhlu, tak pokud je to možné vyhledám Lindu. Mám k ní bezmeznou důvěru a vím, že mě láskyplně provede vnitřním procesem a pomůže mi najít řešení, které vycházejí z hloubky mé duše a nejsou to žádné mentální konstrukty. Linda není žádný teoretik, ale vše co nabízí vychází z její dlouholeté praxe a sebereflexe.

Lindě vděčím mimojiné za to, že se cítím jako plnohodnotná žena, která našla svůj hlas a obdiv pro sebe a své tělo. V nejtěžších chvílích to byla Linda, která měla odvahu zavolat mi a nabídnout mi svou pomoc a podporu. Díky ní jsem našla odvahu udělat velmi těžká životní rozhodnutí a tyto z lehkostí a důvěrou také převézt do reality. Stála mi po boku během mého vyhoření a vždy byla schopná mě podpořit, abych se napojila na svou vnitřní moudrost a mohla udělat další krůčky k uzdravení a najít cestu zpátky k mé síle.

Z celého srdce a s čistým svědomím doporučuji KAŽDÉMU, kdo je na cestě seberozvoje, aby služby, které Linda nabízí, využil. Linda je obrovský dar a zdroj vědomostí, upřímnosti, životní radosti a pravdivosti. Děkuji Lindo, že jsi v mém životě!!!


Lenka

Linda je pro mě opravdový přítel, který umí naslouchat a vyhodnotit situaci. Je velice empatická. Za Lindou přicházím protože vím, že dostanu přesně ty otázky, na které hledám odpovědi. A i když v hloubi duše odpovědi znám, je strašně důležité vyslovit je nahlas a emoci prožít. A když pak odcházím domů, mám pocit, že mám hlavu lehkou, je mi do zpěvu a mám chuť tancovat.

Tereza

Člověk jede na plný plyn, snaží se jen přibržďovat, aby to nebylo vše tak rychlé, tak zběsilé - obzvlášť když už máme děti...Všechny svá neštěstí si odžije za pochodu a jak se to pak kupí jedno za druhým, tak jednou už sám cítí, že je třeba šlápnout na brzdu, dokonce v mém případě i ruční...
Na úplné banalitě jsem si jednoho dne dokázala, že absolutně již nezvládám své emoce..zastavila jsem se, nadechla a řekla si, že je na čase pod touto drobností najít ten pravý důvod a nechat si pomoci..
Lindu jsem znala hlavně z občasných setkání, především na přednáškách o rodičovství a vždy jsem se v její přítomnosti cítila klidně, zkrátka jinak, důvěrně, jako doma... vše,co říkala dávalo smysl...A k takto intimním svěřením se já toto potřebuji - důvěru, klid a jistotu, že jsem ve správných rukou..
Hned jsem se objednala na první sezení, odkryla své staré jizvy, vlastně nejdříve poměrně nedávné - smrt maminky, smrt mého prvního pejska..dodnes odkrývám a hojíme společně, neboť každá zdánlivá nitka, cesta, po které se vydáme, nás zavede na úplně jinou křižovatku, kde to vše začalo...
Odkrývání bolestí z dětství probíhalo neuvěřitelně, celý proces ještě pokračoval i po terapii, kdy jsem si se svou starší sestrou doplnila mozaiku událostí, kterou mé tělo cítilo, ale mysl potlačila velice hluboko...
Linda mi umožnila se znovu zhluboka nadechnout, provedla mě potokem slz, očistou...Znovu nacházím svůj vnitřní klid, začínám více vnímat své tělo, byť vím, že je ještě hodně na čem pracovat...
Kombinacemi terapií, přístupů, které si Linda míchá jako svůj čarovný lektvar, Vám mohu jedině doporučit..je opravdu omamný, ale pravdivý :+)

Lída

"Lindu jsem potkala v období, kdy jsem jako máma hledala cestu zpátky k sobě - k intenzivnějšímu vnímání svého těla a kultivovanému prožívání svých emocí. Tato usměvavá žena pro mě byla při individuálních sezeních laskavým, citlivým, ale zároveň velmi léčivým průvodcem. Velké díky!

Aneta

Neustále jsem ve svém životě hledala. Partnera, lásku, štěstí, práci. Zcela přesně jsem věděla, co ve svém životě nechci zažít. A neustále jsem se točila v kruhu, vinila ze svých neúspěchů a neštěstí své partnery, rodiče a lidi ve svém okolí... Ve svém hledání dokonalého a šťastného života, jsem zapomněla hledat samu sebe. Díky Cestě a Lindě, jsem v sobě našla to, co jsem hledala ve svém okolí. Nikdy nezapomenu na ten příval čistoty a svěžesti, který mě po procesu zaplnil a na to obrovské množství lásky a štěstí, které mě obklopilo... A najednou se v mém životě objevil ten nejúžasnější chlap se dvěma nádhernými dětmi a mým domem snů, ve kterém už 5 měsíců žijeme společně i s mým synem. Každý den je něčím novým a je naplněn smíchem a radostí našich dětí. Večer, než se mi únavou zavřou oči, děkuji celému vesmíru za každou minutu tohoto štěstí a lásky.

Lindo, děkuji ti z celého srdce. Aneta

Štěpánka

Něco zásadního se uvnitř mě změnilo. I pohled na všechno kolem mě se změnil, nemám potřebu situaci zvládat, teď ve chvíli vyhrocení konfliktu klidně odejdu a nechám to být....je to příjemná změna. Už nemám pocit, že musím mít všechno pevně v rukou a naprostou kontrolu nad každou situací. Nejde to ale samo o sobě, chvílema si musím připomenout, že se svět nezboří a že to všechno přežiju a zvládnu a že o lásku se bát nemusím. Je zvláštní, že to najednou vím a nechápu, že jsem se o ni tolik bála.:-) Pořád mě ale čeká ještě velký kus cesty, učím se svoje nové já poznávat a pochopit. V každém případě ještě jednou moc děkuju, netušila jsem jak velká změna se uvnitř mě odehraje.

V. D.

Cesta mi hlavně otevřela oči! Dokáži vnímat jak sama sebe tak okolí. Pochopila jsem, co mi dělá hezky a co mě těší a zároveň, co mi není milé a zraňuje mě. Vnitřně jsem se zklidnila. Odpadlo napětí a nahromaděné obavy ze sebe samé, z vlastního selhání a zklamání okolí. I když se během dalších dní objeví problémy, řeším je většinou s nadhledem, jak když se netýkají mě. :-D Domnívám se, že by si cestou měl projít každý. Dostanete ze sebe širokospektrální pocity, které nechcete přiznat ani sobě, natož okolí. Všem doporučuji! Když nic jiného, tak vás to obohatí.

Veronika

K ceste me puvodne privedla ma celozivotni hypochondrie, neustale mi neco je, ale vlastne mi neni oficialne vubec nic.

Cestu mi doporucila ma obvodni mudr., u ktere jsem prosla dvema procesy. Nyni asi po dvou letech jsem se rozhodla procesy absolvovat pravidelne kazdy mesic. Nekdo se muze procesu obavat, ale urcite neni treba...

Ja vlastne uplne presne nedokazu pochopit a vysvetlit, jak to funguje a jak se vzdycky podari z podvedomi vydolovat nejaky zazitek, ktery evidentne ovlivnil muj soucasny zivot..muze se to zdat slozite az kosmicke, ale vlastne je to velmi jednoduche...kdyz vas vede spravny terapeut,tak jako me,tak je kazdy proces opravdu moc zajimavy zazitek....pokazde citim....za prve obrovskou emocni ocistu, za druhe vzdy mam pocit ze jsem odvedla na sobe velky kus prace a za treti se mi vzdy otevrou nova poznani a pochopeni souvisejici se soucasnym zivotem...i presto, ze se proces tyka treba meho detstvi....vse souvisi se vsim....

Vse chce samozrejme cas. Clovek by rad zazraky a vyreseni vseho na pockani, i ja :0), ale ted jelikoz dochazim pouze na procesy Cesty, tak pomalu ale jiste vim, ze se mi meni zivot prave diky Ceste...a to po vsech smerech...zacinam mit napriklad vetsi silu na to byt dusledna ve vychove sveho ditete, jsem si jistejsi ve svych rozhodnutich, nerozhodi me tolik veci jako driv, mam vetsi pochopeni pro vse i vsechny.

Proste Cestu citim jako pomoc v osobnim rustu...pro nekoho to muzou byt prkotiny, ale ja na tohle vsechno musela fakt sebrat silu, kterou jsem v sobe mela zaslapanou a diky Ceste ji pomalu ziskavam zpet.

Takze dekuji Brandon Bays za tuhle terapii a zaroven moc moc dekuji Linde,ze mi byla poslana do cesty a je mi pruvodcem a oporou pri procesech i po nich