3 přání všem dětem ke Dni dětí

01.06.2023

K dnešnímu Dni dětí přeji všem našim dětem, i těm našim vnitřním, 3 přání.


Přeji dnes všem dětem, aby:

  1. hluboko v sobě věděly, že vše, co cítí a prožívají, je v pořádku. Aby se dokázaly obejmout a mít se rády se všemi emocemi, prožitky a myšlenkami o sobě a přestaly věřit, že díky tomu je s nimi něco špatně.
  2. hluboko v sobě pochopily, že naše rodičovské odsuzování, kritika, blbá nálada, hněv, strachy, smutek, příkazy, zákazy, nedůvěra, zklamání, výčitky, obviňování je jen odrazem našich bolavých zraněných mladších já a že tyto projevy nesouvisí s tím, jací jsou.
  3. hluboko v sobě cítily, že nesou jedinečné dary, že jsou pro tento svět důležití, že jsou milováni a viděni a že nejvíce záleží na tom, zda budou věřit v sebe a své sny víc než ve vnější okolnosti.Krásný den našim úžasným dětem! 

Ps. to samé přeji našim vnitřním dětem, mladším já, které toto potřebují připomenout. :-)


Co můžete jako rodič udělat pro to, aby vaše dítě umělo zpracovávat své emoce, empaticky komunikovat s druhými a vnímalo svou hodnotu? 

MNOHO. :-) 

Naučte ho to svým vlastním příkladem, budováním důvěrného blízkého vztahu mezi vámi a empatickou komunikací. Mrkněte na dva nejúspěšnější webináře pro rodiče a pedagogy.