Jak nejlépe využít energie roku 2023 (e-book zdarma ke stažení)

22.01.2023

Rok 2023 je z pohledu čínské kosmologie rokem Vodního zajíce. Hlavním úkolem Zajíce je adaptovat se na změnu, kterou loni velmi prudce nastartoval vodní Tygr, obnovit ztracenou stabilitu a rovnováhu, zpomalit a uvědomit si, co nového se zrodilo, vnitřně to prozkoumat a začít se o to nové starat. Pokud pro to nové letos připravíme dobré podmínky, přestaneme lpět na starých pořádcích, přijmeme změnu a otevřeme se novým cestám, pak to bude zdrojem velké prosperity v budoucnosti.

Čínský rok Vodního zajíce začíná 22. ledna 2023.


Energie nadcházejícího roku ovšem o sobě jako vždy dávají vědět už od podzimu, jak starý rok končí a nový se ujímá vlády. 

Na co navazujeme

Rokem 2020, kterému vládla kovová Krysa, začalo z hlediska čínské kosmologie nové dvanáctiletí, počátek nového cyklu. V předchozím cyklu v roce Krysy (2008) přišla ekonomická krize.

Tentokrát nám přinesla ve 2020 skutečně významnou změnu pořádků. Příležitost skutečné transformace starého v nové. V roce 2020 jsme měli hlavně hledat nové cesty, možnosti, systémy a způsoby pro naší novou cestu novým dvanáctiletím. Zkoumat naše nápady, myšlenky, sbírat informace a komunikovat o nich s druhými.

Rok 2021 byl důležitý z hlediska přípravy na novou cestu. Měli jsme vzít z roku Krysy zdroje a informace a využít rok Buvola pro jejich analýzu. Bylo důležité si promyslet možné cesty a způsoby, zodpovědně vybrat tu cestu, která s námi nejvíc souzní a pak se pro ni rozhodnout. Jak jsme si novou cestu a pravidla nastavili, takový směr, energii a sílu bude mít celé 12tiletí.

V loňském roce 2022 měl Tygr rázně a s odvahou vykročit na tuto novou cestu. Rok Tygra je skutečným začátkem nového 12tiletí. Tygr už nepřemýšlí, neváhá a nezabývá se detaily. Měl směle vyrazit vpřed na připravené cestě, skočit po příležitosti, nastartovat to, co jsme si naplánovali a nemilosrdně bořit vše, co už je nefunkční a staré.

Motto Zajíce: "není důležité CO znáš, ale KOHO znáš" a "moudřejší ustoupí."

Rok Zajíce

V tomto roce přebírá vládu empatický, vnímavý, přátelský a diplomatický Zajíc. Jeho úkolem bude obnovit naší stabilitu a rovnováhu po chaosu a prudkých změnách, které byly úkolem Tygra (musí odejít to staré, aby mohlo přijít nové). Letos bychom měli prozkoumávat to nové, co Tygr nastartoval. Uvědomit si, co to vlastně ve skutečnosti je, procítit, o co se chceme starat a rozvíjet to. Rok Zajíce je rokem prosperity a tak, pro co se rozhodneme a co letos dobře opečujeme, to bude mít potenciál velké prosperity v budoucnu. 

Síla Zajíce spočívá v jeho schopnosti spojovat, propojovat a spolupracovat, proto bude letos důležitá vzájemná pomoc, spolupráce s druhými a přátelské jednání. Vyhýbejte se letos konfliktu a boji. 

Jak nejlépe využít energie roku 2023 (pdf)

Jako každý rok jsem připravila základní shrnutí s praktickými informacemi, jak nejlépe využít nový rok na základě informací od mého učitele Feng Ren Shui Jiřího Černáka.

V eBooku zdarma "Jak nejlépe využít energie roku 2023" najdete tyto informace:


 • Charakteristika znamení Zajíce
 • Hlavní úkoly v roce 2023
 • Hlavní energie roku
 • Jak nejlépe využít jednotlivé energie 
 • Na co si dát v tomto roce pozor
 • Shrnutí roku
 • nové: přidala jsem vlastní návodné otázky, které vám v jednotlivých kapitolách pomohou udělat si jasno na vaší cestě rokem Zajíce

E-book vám ráda zašlu zdarma emailem.
Klikněte níže na odkaz a vyplňte formulář. 


Další zdroje o Feng Ren shui

Je možné si nechat vypracovat tzv. astrotyp (soubor energií a talentů, se kterými jste se narodili) a porovnat je s energiemi nového roku 2023, abyste je mohli co nejvíce využít.

 • Zuzana Zeidlerová - vypracování astrotypů, talentová typologie, energie dní, Ikigai koučink
 • Ing. Jiří Černák - kniha Čínské horoskopy - Odhalte své pravé já, mobilní aplikace Typologie osobnosti: Feng Ren shui Test schopností, elektronický časopis Happyweek, Akademie štěstí, kurzy Feng Ren shui
 • Dagmar Amálie Černáková - LIFE*HOME koučka Feng Ren Shui, průvodkyně k vysněnému domovu, finančnímu zabezpečení a osobnímu růstu, worshopy, konzultace, tel. 602 556 479

Máte jasno, co chcete rozvíjet v novém roce Zajíce?

 • dozvíte se jedno hlavní kouzlo zhmotňování
 • moje přímé zkušeností s plněním záměrů
 • jak si ověřit, že vaše přání vychází z našeho srdce a je skutečně vaše
 • informace o novém roce 
 • vedená meditace pro očištění bloků a radostné cestě vpřed

Nejnovější články na blogu

Nevyřešené situace nám někde na pozadí ubírají spoustu energie. Jako bysme k nim byly stále poutáni neviditelným lanem. Ovlivňují naše vztahy, rozhodování, výchovu dětí, zdraví, naši schopnost cítit radost, být sami sebou a žít život v plnosti. Minulost můžeme změnit. Můžeme se osvobodit uvnitř nás.

"Já jsem na sezení s Tebou prošla úplnou transformací, moc mi ty tři hodiny u Tebe v křesle pomohly. Přála bych si, abych byla schopná mamku přesvědčit, aby to k Tobě šla zkusit. "

Dnes jen krátkou poznámku z praxe. Vnimám, jak to na všechny teď láskyplně tlačí, jak nás to zve, abychom byli ještě víc sami sebou, žili sebe, i když nás to děsí, a abychom dělali nelehká rozhodnutí.