Mezidobí Země a energie dubna

10.04.2023

Máme tu 2. letošní MEZIDOBÍ ZEMĚ - z pohledu čínské kosmologie přechod od jara do léta. Zdá se vám to ulítlé? Každopádně je opět čas ZASTAVENÍ, ZHODNOCENÍ, KONSOLIDACE, REGENERACE A PLÁNOVÁNÍ dalšího trimestru (květen, červen, červenec).V dubnu nastává tzv. Mezidobí Země a vládne vždy od 5. 4. do 4. 5. 

Přichází 4x do roka (leden, duben, červenec, říjen), trvá měsíc a slouží jako příprava na přechod od jednoho ročního období do druhého – tentokrát z elementu Dřeva do elementu Ohně – po našem "z jara do léta."

Jak nejlépe využít energie tohoto období?

  • zastavit se a ohlédnout se na uplynulým čtvrtletím 
  • meditovat, kontemplovat, studovat
  • vidět realitu, fakta, jednat racionálně a objektivně
  • zhodnotit na základě faktů, jak na tom jsou všechny oblasti našeho života zhodnotit, jak jsme odstartovaly naší vizi pro letošní rok
  • provést případné korekce a naplánovat kroky na další čtvrtletí 
  • regenerovat tělo (výživa, detox, pohyb, masáže, ...)

Letošní rok Zajíce + jaro je velká kumulace elementu Dřeva - chaos, expanze, možnosti, nápady, rozvoj, růst, vize, lehkost, hravost, nadhled. 

Pozor na to, abyste se neutopili v milionu možností. 

Otevírejte se jim, ALE v rámci "hřiště", které jste si vytyčili na základě vaší letošní vize. Vše ostatní, co nesouvisí a nedovede vás k cíli, nechejte jít, nenechte se rozptylovat.

Nemáte vizi? 

Stojíte na místě a cítíte zmatek, strach, frustraci? 

Už dlouho chcete začít svůj projekt a bojíte se, že to nedopadne? 

Co tomu řekne okolí? Co mě to bude stát? Vyjde to tentokrát?

V lednu jste měli jasno a teď najednou ztrácíte víru?

Je to váš směr? 

Jak poznám, že to je v souladu s mým srdcem?

Na všechny tyto otázky najdete řešení v záznamu letošního webináře Emoční podpora záměru 2023.

A pokud jste ještě nečetli můj e-book zdarma Jak nejlépe využít energii letošního roku vodního Zajíce, stáhněte si ho zde.

Hodně jasnosti na vaší cestě!

Požehnané Velikonoce!

Nejnovější články na blogu

Už nevíte, odkud brát sílu, víru a naději? Jak to nevzdat po tolika pokusech? Vytrvat, i když je to opravdu těžké a nevidíte dál na vaší cestě než na půl metru před sebe?

Takový vnitřní pohled se mi naskýtá v terapii na konci. Klientka se svou dcerou. Klient se svým synem. Já v mých procesech s dětmi. Díváme se na spokojené předky, kteří mají lásku v očích, dívají se na nás a my na ně a víme, že právě teď proběhlo něco velmi speciálního, nádherného, překračujícího všechny časy a limity.