Mezidobí Země a energie dubna

10.04.2023

Máme tu 2. letošní MEZIDOBÍ ZEMĚ - z pohledu čínské kosmologie přechod od jara do léta. Zdá se vám to ulítlé? Každopádně je opět čas ZASTAVENÍ, ZHODNOCENÍ, KONSOLIDACE, REGENERACE A PLÁNOVÁNÍ dalšího trimestru (květen, červen, červenec).V dubnu nastává tzv. Mezidobí Země a vládne vždy od 5. 4. do 4. 5. 

Přichází 4x do roka (leden, duben, červenec, říjen), trvá měsíc a slouží jako příprava na přechod od jednoho ročního období do druhého – tentokrát z elementu Dřeva do elementu Ohně – po našem "z jara do léta."

Jak nejlépe využít energie tohoto období?

  • zastavit se a ohlédnout se na uplynulým čtvrtletím 
  • meditovat, kontemplovat, studovat
  • vidět realitu, fakta, jednat racionálně a objektivně
  • zhodnotit na základě faktů, jak na tom jsou všechny oblasti našeho života zhodnotit, jak jsme odstartovaly naší vizi pro letošní rok
  • provést případné korekce a naplánovat kroky na další čtvrtletí 
  • regenerovat tělo (výživa, detox, pohyb, masáže, ...)

Letošní rok Zajíce + jaro je velká kumulace elementu Dřeva - chaos, expanze, možnosti, nápady, rozvoj, růst, vize, lehkost, hravost, nadhled. 

Pozor na to, abyste se neutopili v milionu možností. 

Otevírejte se jim, ALE v rámci "hřiště", které jste si vytyčili na základě vaší letošní vize. Vše ostatní, co nesouvisí a nedovede vás k cíli, nechejte jít, nenechte se rozptylovat.

Nemáte vizi? 

Stojíte na místě a cítíte zmatek, strach, frustraci? 

Už dlouho chcete začít svůj projekt a bojíte se, že to nedopadne? 

Co tomu řekne okolí? Co mě to bude stát? Vyjde to tentokrát?

V lednu jste měli jasno a teď najednou ztrácíte víru?

Je to váš směr? 

Jak poznám, že to je v souladu s mým srdcem?

Na všechny tyto otázky najdete řešení v záznamu letošního webináře Emoční podpora záměru 2023.

A pokud jste ještě nečetli můj e-book zdarma Jak nejlépe využít energii letošního roku vodního Zajíce, stáhněte si ho zde.

Hodně jasnosti na vaší cestě!

Požehnané Velikonoce!

Nejnovější články na blogu

Dnes jen krátkou poznámku z praxe. Vnimám, jak to na všechny teď láskyplně tlačí, jak nás to zve, abychom byli ještě víc sami sebou, žili sebe, i když nás to děsí, a abychom dělali nelehká rozhodnutí.

Tato cesta pro mě byla natolik silná a zásadní, a přinesla mi tolik darů, že jsem se rozhodla o ní napsat. Sepsala jsem jí primárně pro sebe, z čiré radosti a z touhy otisknout do hmoty pocity hluboké důvěry a síly kořenů, které mě od té doby provází. Doufám, že vám moje vyprávění poskytne inspiraci a třeba i využijete moje...

Už nevíte, odkud brát sílu, víru a naději? Jak to nevzdat po tolika pokusech? Vytrvat, i když je to opravdu těžké a nevidíte dál na vaší cestě než na půl metru před sebe?