Blog

Aktuální krátké články a další inspiraci najdete na mé Facebookové stránce Kouzlo emocí.

Rok 2021 je z pohledu čínské kosmologie rokem kovového Buvola. Hlavním úkolem je na základě informací, které nám přinesla kovová Krysa v roce 2020, vybrat tu nejlepší novou cestu, rozhodnout se pro ni a vytyčit si jednotlivé kroky a pravidla pro její zajištění. Nadcházející rok je třeba věnovat důkladné přípravě, abychom pak po nové cestě mohli v...

Emoce jsou naší přirozeností a pravdivým vnitřním informačním systémem. Pokud některé emoce nepřijímáme, nepřijímáme sami sebe. A pokud se nepřijímáme se vším, co k nám patří, těžko budeme žít život, po kterém toužíme. Je to stejné, jako kdybychom zároveň šlapali na plyn i na brzdu.

Kdo jsou vnitřní děti? Jsou to vaše vnitřní hlasy, jež nesou pocity, které jste nemohli jako děti vyjádřit. Nesou váš strach, hněv, stud a zoufalství. Nesou také vaše nadšení, radost, štěstí a lásku. Cathryn L. Taylor

Jak se vyznat v protichůdných pocitech a myšlenkách? Co dělat, když uvnitř nás křičí několik hlasů zároveň? Máme chuť pustit se do práce a zároveň někde v jiném koutu naší bytosti vnímáme touhu prostě jen být a aspoň na chvíli nic nemuset. Už dlouhou toužíme po novém partnerovi a zároveň přicházejí myšlenky, zda jsme ochotné mu v našem životě...

Mít se rád. Přijímat se. Sebeláska. Jak na to? Kde začít? Mít se rád je nejpodstatnějším základem, od kterého se odvíjí celý seberozvoj. Ať se jedná o změnu vzorců chování, podporu našich talentů nebo vyřešení našich psychických a emocionálních zranění. Je to báze pro pocit štěstí, pro to, abychom dobře vycházeli s druhými, pro vykonávání...

Nejen podle čínské kosmologie Feng Shui, ale i podle dalších tradičních astrologických směrů rokem 2019 ukončujeme dvanáctiletý cyklus (někteří mluví o ukončení desetiletí). Co to pro nás znamená?

Ve třetím díle připojuji konkrétní tipy, které vám mohou pomoci přijmout téma smrti, ať už cítíte, že jste natolik ovládáni pocitem strachu ze smrti, že vám to nepříjemně komplikuje život anebo cítíte, že se potřebujete vyrovnat přímo se smrtí blízkého. Zmíním také častokrát opomíjené téma nenarozených dětí.

V čem pro mě byla přínosem smrt dvou blízkých osob? Jaký si přejete pohřeb - další cvičení pro přijetí tématu smrti. Jak o smrti komunikovat s dětmi?

Proč je smrt tak obrovské tabu? Proč nechceme mluvit o tom, jak si přejeme zemřít nebo o tom, jaký pohřeb bychom si přáli? Proč se bojíme za plného života mluvit o těchto otázkách s našimi blízkými? Proč si myslíme, že je nevhodné, aby se pohřbů účastnily děti? Před čím si myslíme, že je chráníme?

Nevěnovat pozornost tomu, co se děje uvnitř nás, můžeme krátkodobě. Z dlouhodobého hlediska se to příliš nevyplácí. Přicházíme o možnost růst, být v kontaktu sami se sebou na hlubší úrovni, dozvědět se o nás něco nového, otevřít se intuici a v konečném důsledku podpořit své psychické i fyzické zdraví.

Chci dostávat upozornění

na nové články

* vyplněním tohoto formuláře berete na vědomí Zásady zpracování osobních údajů a souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit kliknutím na odkaz v každém e-mailu.


Potkejme se na Facebooku